Tribulus Terrestris a jeho účinky na budování svalů

 

http://1.bp.blogspot.com/_OItEnyJVon0/RnPilUl2DSI/AAAAAAAAAAA/Y0s4ROijEUs/s400/tribulus.jpg

Pokud bych mohl doporučit fytofarmaka pro sportovní a kulturistické použití, vybral bych si tento, vyzkoušel jsem to a na konci definičního cyklu to fungovalo docela dobře. Tribulus Terrestris před několika lety začal být inzerován v časopisech pro kulturistiku, v Chile jsem ho viděl uvádět na trh Universal Nutrition a Optimum Nutrition, ale jeho historie pochází mnohem dříve.

 Tribulus terrestris Má dlouhou historii tradičního léčivého použití v Číně, Indii a Řecku. Tribulus v latině znamená „pichlavý“, také známý jako „trnitá liána“ nebo „ovoce bodláku“. Tento adaptogen, původem z Bulharska, se po staletí v Evropě používá k léčbě neplodnosti a impotence a jako „povzbuzující“ zvýšit libido a sexuální „výkon“, jak u mužů, tak u žen. Kromě toho je prospěšný při léčbě ischemické choroby srdeční.

Studie prováděné v Bulharsku jsou hlavním zdrojem nejaktuálnějších zdravotních tvrzení týkajících se tribulu. Podle tohoto výzkumu Tribulus zvyšuje hladiny různých hormonů, včetně testosteronu, DHEA a estrogenu, a proto zlepšuje sportovní výkonnost, plodnost u mužů a žen, sexuální funkce (opět u mužů iu žen). ženy) a menopauzální příznaky (jako jsou návaly horka), také u andropause .

Jiné studie, které jsou příliš předběžné na to, aby ukazovaly cokoli, se často uvádějí, aby ukázaly, že tribulus je užitečný při léčbě koronárního syndromu, vysokého cholesterolu, cukrovky a svalových křečí a při prevenci ledvinových kamenů.

Nejnovější, nejlépe navržená studie na lidech porovnávala účinky tribulu (3,21 mg na kilogram tělesné hmotnosti – například 292 mg denně na 200 liber) proti placebu (falešná léčba) na složení těla a vytrvalost mezi 15 muži oddaní tréninku odporu ( viz článek ). Na konci 8týdenní studie byl jediným významným rozdílem mezi skupinou léčenou a placebem placebo skupina ukázal větší zisky v vytrvalosti (???).

Tribulus terrestris se obvykle užívá v dávce od 85 do 250 mg 3x denně s jídlem. Některé produkty Tribulus jsou standardizovány tak, aby poskytovaly 40% furostanol saponiny, a užívají se v dávce, která poskytuje 115 mg saponinů 2-3krát denně.

ČÍST  Schwarzenegger: Trump je Terminátor, chce ukončit pokrok a budoucnost

Nebyly pozorovány žádné významné nepříznivé účinky v žádných klinických studiích ani studiích u lidí na kmenech. Studie na zvířatech provedené v Bulharsku byly zmíněny jako studie, které shledaly tribulus bezpečný jak z krátkodobého, tak z dlouhodobého hlediska. Není však jasné, zda byly tyto studie provedeny takovým způsobem, že se na jejich závěry lze spolehnout. Je známo, že Tribulus má toxický účinek na ovce (ale méně než argentinský růstový hormon CRECER určený pro použití u ovcí a způsobující hepatotoxicitu u lidí).

Pozor : Ženy, které jsou těhotné nebo kojící, by neměly používat žádné produkty Tribulus, protože popsaná práce by mohla hormony změnit na nebezpečné formy.
Ačkoli to zlepšuje libido a erekci, nemělo by se kombinovat s přípravkem VIAGRA, v rostlině je však přítomna vysoká hladina dusičnanů, což může vyvolat srdeční problémy.

V souhrnu to doporučuji pro:

  1. Je to bezpečné a věřím v některé z popsaných účinků.
  2. Zlepšuje LH uvnitř a po cyklu.
  3. Chrání rovnováhu osy hypotalamo-hypofýzy a varlat.
  4. Není to drahé.
  5. Je to dobrý doplněk pro správu Andropause.

A kde to najdu? Doporučuji si jej koupit na IFBB Pro Chileno Christian Lobarede web a BodyShop