Pozastavení šampionátu v kulturistice po masivním opuštění jeho účastníků

 

Pozastavil mistrovství v kulturistice po masivním opuštění jeho účastníků za to, že mají antidopingovou kontrolu.

Na dalším turnaji v roce 2018 byly odebrány vzorky od 12 účastníků a bylo zjištěno pět pozitiv.

IFBB-Euskadi se pozastavil kvůli masivnímu opuštění. Archiv

 IFBB-Euskadi (Mezinárodní federace kulturistiky a fitness) mistrovství ve fitness a kulturistice , který se konal minulou neděli v Santurtzi (Bizkaia), musel být poté pozastaven většina účastníků opustil soutěž Jednou se dozvěděli, že budou provedeny antidopingové testy.

Ve svém prohlášení Baskická antidopingová agentura (EAA-AVA) v rámci ředitelství pro fyzickou aktivitu a sport baskické vlády připomněla, že loni v květnu byla mezi IFBB-Euskadi a AVA podepsána dohoda o spolupráci. tato agentura by mohla provádět dopingové kontroly v soutěžích organizovaných uvedeným sdružením v autonomní komunitě Baskicka.

Na základě této dohody o spolupráci AVA v soutěži konané v Santurtzi 16. června 2018 přistoupila k provádění dopingových kontrol, jejichž výsledky byly zaslány IFBB-Euskadi.

V tomto smyslu AVA stanovila, že její práce je omezena na přenášení dopingové kontroly v soutěžích IFBB-Euskadi, je tímto sdružením, které po obdržení výsledků odpovídá za zpracování případných disciplinárních řízení, která mohou existovat před možnými přestupky za použití dopingových látek.

Pět pozitiv

V případě výše uvedené dopingové kontroly provedené 16. června 2018 byly odebrány vzorky 12 účastníků, z nichž pět uvedlo pozitivní analytické zprávy pro jednu nebo více látek různých typů (anabolika, stimulancia, diuretika a sociální drogy).

Stejně tak při příležitosti soutěže IFBB-Euskadi, která se konala tuto neděli v neděli v Santurtzi, AVA, bez předchozího upozornění „jak je obvyklé a žádoucí“, byl představen na místě soutěže v rámci stávající dohody o spolupráci, provést řadu dopingových testů.

Po zahájení akce, protože vážení bylo provedeno již dříve, než se objevili agenti pro kontrolu dopingu určené agenturou AVA, většina účastníků událost opustila, situace, kdy donutil organizaci pozastavit test.

ČÍST  5 tipů, jak se vyhnout ztrátě svalů ve vymezené fázi: Neztrácejte těžce vydělané svaly

Zatímco agenti provedli vhodné přípravy k provedení dopingové kontroly, organizátor je informoval o pozastavení této soutěže po opuštění většiny účastníků.

Zanechání testu

K tomuto stažení došlo, jakmile si účastníci byli vědomi, že se AVA zúčastnila akce, aby provedla dopingové kontroly. V každém případě to vysvětlil „to neznamená, že účast v soutěži byla způsobena existencí dopingové kontroly . “ „Toto prohlášení musí v každém případě učinit IFBB-Euskadi (organizátor) a / nebo účastníci,“ přidal.

AVA rovněž uvedla, že na mezinárodních fórech nebo schůzích v oblasti boje proti dopingu, kterých se tato agentura účastnila, jakožto vnitrostátní antidopingový orgán Baskicka, bylo známo, že činnost „u nichž existuje významný problém ve vztahu k používání dopingových látek, je to stavba těla a tělesná kondice. „

„Právě z tohoto důvodu bylo považováno za vhodné dosáhnout dohody o spolupráci s entitou, která organizuje hlavně akce uvedené činnosti na státní úrovni a v autonomní komunitě Baskicka,“ uzavřel.